Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

«Узаконене свавілля – тюрма в тюрмі»

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дзензелівський котлобудівельний завод», далі «ДКЗ», розташоване в одному із мальовничих куточків України  - в селі Дзенезлівка, що на Черкащині.

Із самої назви зрозуміло, що «ДКЗ» виготовляє котли для систем опалення.

Товариство створене «з нуля» місцевим жителем, за час важкої і наполегливої праці підприємство перетворилося з «гаражного» на товариство з міжнародним визнання продукції.

Слід відмітити, що «ДКЗ» використовує лише матеріали вітчизняного виробництва, при цьому надаючи гідні умови роботи місцевим жителям та безкорисливо беручи на постійній основі участь у соціальних проектах.

Продукція «ДКЗ» користується попитом та цілком заслужено «ДКЗ» має авторитет як поміж колег-виробників так і серед споживачів України та ближнього зарубіжжя, як надійний та відповідальний виробник.

На території України продукція «ДКЗ» знаходить свого споживача від маленької мальовничої хатинки в селі до великих промислових комплексів, забезпечуючи усіх якісним теплом за прийнятною ціною.

Але на превеликий жаль, за сталими традиціями української бюрократії без «ложки догтю в цій бочці меду» не обійшлося.

Влітку 2019 року ТОВ «ДКЗ» поставило два водогрійних котла Державному підприємству «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№77)» м. Бердянськ Запорізької області.

На перший погляд це була звичайна поставка, але як виявилось, після такої поставки у ТОВ «ДКЗ» відпало будь-яке бажання працювати з установами Державної кримінально-виконавчої служби України.

Отож, після поставки котлів, покупець всіляко уникав розрахунків за отримані котли, в результаті чого «ДКЗ» не мало іншого шляху як піти до суду за захистом своїх прав.

Господарський суд Запорізької області повністю задовільнив позов «ДКЗ» і стягнув у 2019 році з цього «горе-відповідача» борг із судовими витратами в розмірі понад 148 тисяч гривень.

На початку 2020 року додатково було стягнуто рішеннями того ж Господарського суду Запорізької області близько 57 тисяч гривень неустойки та судових витрат.

На виконання вказаних рішень суду «ДКЗ» подало матеріали до виконавчої служби в Бердянськ і як стало відомо на цьому етапі, Державне підприємство «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№77)» має законодавчий «імунітет» від примусового стягнення боргів – ні арешт на майно, ні арешт на кошти здійснювати не можна.

На перший погляд це напевно вірно, оскільки Підприємство №77 як не як, а входить до складу системи установ Державної кримінально-виконавчої служби, а відтак будь який арешт майна чи коштів може порушити скажемо так – державність.

Однак, наділяючи таким «імунітетом» подібні підприємства, законотворець навіть уявити не міг, що «горе-керівники» таких Підприємств №77 це використовуватимуть у своїх корисливих цілях.

За умови, що примусово стягувати кошти з боржника не можна, єдиним варіантом виконання рішень судів є добра воля на це боржника, а точніше його керівника, а керівник цей не мав та не має бажання платити борг, і це при тому, що через рахунки Підприємства №77 в цей період проходять мільйони гривень, а виконати судові рішення на загальну суму 205 тисяч гривень не можуть. А чи не хочуть ?

Через невиконання рішення судів та за заявою «ДКЗ», відділом поліції в Бердянську було зареєстроване кримінальне провадження, яке досить швидко було там же закрито, напевно вступила в дію злісна народна мудрість «ворон ворону око….».

ТОВ «ДКЗ» вдалось добитися через суд поновлення кримінального провадження та щоб кримінальна справа почала рухатися, проте всі державні органи (Мінюст України, Бердянська прокуратура, поліція та інші) зайняли позицію «моя хата скраю», і то не їх повноваження, і там не їх функції і так далі…

Заради справедливості слід вказати, що лише народний депутат України Неклюдов Владлен Михайлович, діючи у межах закону, звернувся до прокуратури Запорізької області щодо вакханалії навколо цього питання. Цікаво, чи зможе Бердянська так звана «місцева еліта» знову уникнути відповідальності і після втручання депутата ?

Станом на сьогодні, Державне підприємство «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№77)» платить «ДКЗ» свій борг по 1 тисячі гривень у місяць…

Математичними діями для початкових класів не складно порахувати скільки десятиріч буде платити фактично держава свій борг.

Водночас, ТОВ «ДКЗ» податки сплачує не по такій «схемі», а згідно закону… про яке партнерство держави та бізнесу може йти мова?

На завершення хочеться бути оптимістом та розраховуємо, що знайдеться з поміж десятків уповноважених по цьому питанню чиновників, який все таки вкаже керівникові Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№77)» на необхідності виконувати рішення суду.

Далі буде…