Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Історія Погребищанського району у часи війни

Мирний і мальовничий Погребищанский район, як і всю Україну не обійшли жахи і потрясіння військових конфліктів.

Друга світова війна прийшла в Погребища 21 липня 1941 року. У цей день місто було окуповане німецько-фашистськімі загарбниками. За часи окупації, яка складала 892 дні, у районі діяла підпільна група опору, очолювана 18 - річний юнаком М. Д. Копецьким. Молодими патріотами здійснювалися диверсії на залізниці, на складах, вони порушували телефонно-телеграфний зв’язок. Серед населення розповсюджувалися листівки та зведення радянського інформбюро. Активно велась агітація проти окупантів і поліцаїв, для боротьби з ворогомзбиралась зброя.

Кінець для нацистської окупації настав 30 грудня 1943 року. Напередодні Нового Року Погребище було звільнено силами 65 мотобригади І-ї танкової армії генерала М.Ю. Катукова. В пам’ять про цю подію в місті встановлено танк часів війни "ИС”. По собі нацисти залишили лише криваві сліди, руїни і згарища. За час окупації було знищено близько 3000 громадян, зруйновано 60% житлового фонду. Всі підприємства вивелися з ладу, було знищено багато культурних цінностей, зокрема весь книжковий фонд районної бібліотеки.

Понад 6 тисяч воїнів-погребищан так і залишились на полях битв.В братській могилі, яка знаходиться в центрі міста, поховано 653 захисники Вітчизни. Семеро уродженців району удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Це В.Кравченко, А.Бурлачук, А.Москальчук, М.Сьомак, А.Пономарчук, В.Терлецький, І. Слободянюк.

Зі 100 воїнів-ітернаціоналістів, які брали участь у афганської війні живими додому не повернулось 6 погребищан: І.Кумчак, О.Шевчук, Є.Мельник, В.Іщук, В. Іващук, О.Харченко. Свято бережеться пам’ять про полеглих земляків. На їх честь в міському парку встановлено обеліск пам’яті, їх іменами названо солдатські поля.

Але, через майже 70 років війна дала знати про себе знову. На цей раз загроза для нашої Вітчизни прийшла зі сходу. Російська агресія на українському Донбасі об'єднала нашу націю перед обличчям підступного ворога. Майже 90 мобілізованих мешканців та добровольців Погребищенського району, брали участь у 2014 році в складі підрозділів Збройних Сил України, МВС та добровольчих батальйонах в Антитерористичній операції на сході України. Два героя віддали своє життя відстоюючи незалежність та територіальну цілісність нашої Вітчизни – це О. Богданов з села Очеретня, та О. Школьний з села Старостинці.

Враховуючи ці трагичні обставини першочерговим постає питання допомоги для бійців АТО та їх сімей. Герої, які захищають нашу державу потребують належного соціального забезпечення. Їх сім'ї повинні почувати захист та піклування з боку влади. Представник Погребищанського району, адвокат Сергій Павлюк працює з людьми, та безпосередньо допомагає отримати відповідні документи, сприяє вирішенню житлових проблем та проблем соціального забезпечення громадян. Для цього ним був заснован центр правової та психологічної допомоги для учасників АТО та їх сімей.

 

Для відстоювання законних прав громадян Сергій Павлюк прийняв рішення брати участь у місцевих виборах, та балотуватися у депутати Вінницької обласної державної адміністрації. На цьому державному посту Сергій Павлюк буде в першу чергу лобіювати інтереси простих громадян України, і безпосередньо контролюватиме роботу чиновницького апарату. Права простих українців мають бути захищені.

СЕРГІЙ ПАВЛЮК: Людям захист, добробут, майбутнє!

ДЖЕРЕЛО: САЙТ ПОГРЕБИЩА http://pogrebishche.in.ua