Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

В Запоріжжі міськрада продала ділянку під офіс, хоча відводила її під церкву. Як це було

В Запоріжжі міськрада продала ділянку під офіс, хоча відводила її під церкву. Як це булоЗапорізька міськрада продала ділянку в центрі міста, яку протягом двох років орендували з порушенням цільового призначення. Про це написав «Запорізький центр розслідувань» з посиланням на квітневе рішення сесії міськради. Ділянка (кадастровий номер 2310100000: 05: 004: 0069) площею 0,24 га знаходиться на вул. 12-го Квітня, 2-г, поруч з будівлею футбольного клубу ФК «Металург».

Об этом сообщает Политика


У листопаді 2016 р. ділянку оформили, вказавши його цільове призначення, як «для будівництва та обслуговування будівель громадського та релігійних організацій». Через місяць груднева сесія міськради відвела його в оренду не громадській або релігійній організації, а ФОПу Ірині Матюсі.


З нею вже в липні 2017 р. підписали договір про розміщення спортивного закладу строком на 10 років. Через два роки договір оренди замінили на продаж і міськрада дала дозвіл на проведення експертної нормативно-грошової оцінки і продаж ділянки колишньому орендарю.


При цьому, на кадастровій карті та у витягах з реєстру майна цільове призначення землі позначено як 3.04 – «для будівництва та обслуговування цивільних і релігійних організацій». А до них не належать спортивні заклади, тобто такого типу заклад не може бути розміщений на цій землі.


Також, на території ділянки знаходиться офісна будівля, яка з 2016 р. також належить Ірині Матюсі. Будівля знаходилася в оренді у ТОВ «Сальт», що теж є порушенням цільового призначення ділянки. Юридична адреса компанії і зараз значиться – 12-го Квітня, 2м.


Таким чином, земля була здана в оренду і продана з порушенням цільового призначення.


Фактично, вже багато років на ділянці розташовані автостоянка та СТО – ще до передачі в оренду в 2017 р. На вул. 12 Квітня, 2-г оформлені ПП «Приват-Таксі», ТОВ «Таврія-Таксі» і низка інших фірм. «І якщо до 2016 р. земля теж проходила як відведена для громадських і релігійних організацій, то значить, що був нанесений збиток бюджету. Тому що громадські працівники і «духовенство» платять річну ставку оренди в 1% від нормативної вартості ділянки, а бізнес – 3-5%», – написали журналісти.


Крім того, при продажу Матюсі ділянки землю оцінили в 345 тис₴ згідно з ринковими цінами на 1 березня 2019. Або в 146₴ за 1 кв м.


Журналісти порівняли цю вартість з цінами ділянок під нежитлову забудову, які виставлені на порталі OLX. Так, ділянку площею 550 кв м по вул. Гоголя неподалік від навчального корпусу Запорізького національного університету №8 продають за $40 тис. Таким чином, сума за квадрат за поточними цінами становить 1,9 тис₴


http://merezha.nashigroshi.org
Джерело статті: “https://operkor.wordpress.com/2020/08/20/в-запоріжжі-міськрада-продала-ділянк/#more-126418”