Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

"Потемкинские деревни" Путіна: ​Газпром почав продавати "блакитне паливо" сам собі

"Потемкинские деревни" Путіна: ​Газпром почав продавати "блакитне паливо" сам собі

Скорочення попиту на російський газ в Європі, обвал спотових цін на газових хабах і касовий розрив в бюджеті на десятки мільярдів рублів підштовхнули«Газпром» до маніпуляцій, котрі лишепоглиблюють проблему кишенькової компанії Путіна, зазначають .

Об этом сообщает Руспрес

За підсумками 2019 року «Газпром» продав газ Газпромбанку на 65 млрд рублів (1,05 млрд доларів за курсом на кінець року), повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на звітність концерну.
Банк, яким компанія на 35% володіє безпосередньо, а ще на 47% — через пенсійний фонд «Газфонд», закупив 7,6 млрд кубометрів експортного палива, яке було закачано в європейські сховища, але не знайшло кінцевого споживача.
Європейські «дочки» банку — Gazprombank (Switzerland) Ltd і GPB Financial Services Limited — викуповували газ за договорами репо. Угоди почалися в серпні, коли експортний план «Газпрому» опинився під загрозою.
На початку року глава компанії Олексій Міллер обіцяв повторити рекорд-2018, продавши не менше 200 млрд кубометрів. Але до кінця червня поставки впали 4 млрд кубів, до 97,7 млрд куб, і до того ж, компанія стала збитковою за грошовими потоками: витрати на капітальні будівництва на 55 млрд рублів перевищили надходження від операційної діяльності. У третьому кварталі касовий розрив збільшився до 166 млрд рублів.
Гроші Газпромбанку прийшли в дефіцитний бюджет «Газпрому» і забезпечили концерну 4% річного експорту (7,6 з 199,2 млрд кубометрів). Без його обліку поставки б скоротилися на 10,2 млрд кубів (5%) щодо 2018 року і виявилися нижче рівня 2017 го на 3,1 млрд кубометрів (1,5%).
Через операції РЕПО з Газпромбанком «Газпром» привертає ліквідність, пояснював у вересні заступник голови правління Прізвище Садигов. «Для компанії дані угоди є інструментом управління оборотним капіталом, дозволяючи монетизувати власні запаси газу в періоди низького попиту», — говорив він.
Продаж газу самому собі, що дозволяє виконати план з експорту, стає нормою для «Газпрому». Точно так же компанія діяла в кінці минулого року, щоб відзвітувати про досягнення рекордного експорту та подоланні планки в 200 млрд кубометрів за рік.
Продати за кордон такий обсяг обіцяв глава «Газпрому» Олексій Міллер, але до 27 грудня реалізувати вдалося лише 196,8 млрд кубометрів. Рішення було знайдено: 4,9 млрд кубів «Газпром» продав власної «дочці» Gazprom Marketing & Trading. Компанія підтвердила угоду і пояснила її «проведенням трейдингових операцій».

Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/ecomomic/potemkynskye-derevny-putina-hazprom-pochav-prodavaty-blakytne-palyvo-sam-sobi-321566.html”